Načítání obsahu...
Rekuperace (Vzduchotechnika)

Rekuperace (Vzduchotechnika)

O vzduchotechnice

Chcete mít doma teplo a zároveň čistý vzduch?

Rekuperační jednotka umí pracovat s teplem ze znečištěného vzduchu v interiéru, který se odvádí do výměníku. Tam ho předá čerstvému a čistému vzduchu, jenž se právě nasál zvenku (navzájem se přitom nemísí). Tímto způsobem teplo neuteče oknem pryč a my ušetříme za vytápění.

Důvody, proč si pořídit rekuperaci do svého domova?

 • neruší vzhledem ani zvukem
 • zdravé bydlení s čistým vzduchem bez prachu
 • vzduch bez nečistot, pylu a vlhkosti
 • trpíte alergiemi, astmatem aj.
 • 30% úspora energie
 • vrácení peněz z dotace

Přemýšlíte nad pasivním domem?

Návrh vhodné rekuperace pro váš byt či dům (počet jednotek, umístění) provede náš odborník. Doporučí přesný typ a vhodný výkon vzhledem k účelu a možnostem větraného prostoru. Nemusíte se vůbec bát, že rekuperace nějak naruší interiér. Systém vzduchotechniky je umístěný v technické místnosti a jednotlivé jednotky elegantně zapuštěné ve stropě, stěně s povrchem dokonale opticky splynou.

O vzduchotechnice

Na koho se zaměřujeme

Rodinné domy

Instalace rekuperační jednotky je podmínkou získaní dotace pro pasivní domy. Je vhodným řešením pro domy, kde majitelé chtějí ušetřit minimálně 30% za energie a lze ji po předchozí domluvě instalovat i do starších domů.

Bytové domy

„Pouze“ vytápění již dnes u obytných budov nestačí. Naším cílem je komplexní, energeticky účinné řešení vnitřního klimatu.

Ing. Pavla Hanzlíková

Budovy veřejného prostoru

Tam, kde se schází mnoho lidí, je nepostradatelné dobré vnitřní klima – v neposlední řadě pro zdraví a výkonnost každého jednotlivce.

Komerční prostory

Realizovali jsme několik rekuperačních jednotek také v komerčních prostorech. Mezi ty nejčastější patří bankovní instituce a strojírenské firmy.

Nová zelená úsporám

 • Instalace větrání s rekuperací tepla je podmínkou pro získání maximální dotace  na snížení energetické náročnosti domu. 
 • Dotace je fixní na jeden rodinný dům ve výši 100 000 Kč a maximální výše dotací činí 75 % způsobilých výdajů.
 •  Podporovány jsou rovnotlaké větrací systémy se zpětným získáváním tepla, s centrálním vzduchotechnickým rozvodem a s ventilátory s regulací otáček.
 • Dotace je stanovena podle dosažených energetických parametrů budovy, dělí na dvě podoblasti podpory B.1 a B.2 a to na částky 300 000Kč a 450 000Kč. Podpora se poskytuje formou jednorázové fixní dotace a její celková výše na jednu žádost je omezena na max. 50 % řádně doložených způsobilých výdajů. Dotace na výstavbu rodinných domů v Moravskoslezském a Ústeckém kraji je zvýšena o 10 %.
 • Dále je samotné větrání se zpětným ziskem tepla zahrnuto do oblasti podpory C. (Instalaci systémů nuceného větrání se zpětným získáváním tepla z odpadního vzduchu do dokončenných rodinných domů)
  Samostatné podání žádosti je možné pouze v případě, že instalací systému nuceného větrání se zpětným získáváním tepla dojde k úspoře měrné potřeby tepla na vytápění minimálně 20 %.Podmínkou pro získání podpory v této podoblasti podpory je dosažení průvzdušnosti obálky budovy.

Značky, se kterými pracujeme


Atrea

Atrea

Firma ATREA s. r. o. klade zásadní důraz na zajištění kvality, bezpečnosti a bezporuchové funkce všech svých výrobků jak na tuzemských, tak i zahraničních trzích. Firma úzce spolupracuje s řadou zkušebních ústavů a laboratoří, všechny výrobky jsou pravidelně testovány a zkoušeny, což dělá z českého výrobce velmi spolehlivého dodavatele rekuperačních jednotek.

Zehnder

Zehnder

Proměna a přizpůsobení jsou trvalými průvodci a zároveň silou mezinárodního koncernu Zehnder Group. Trvale vyvíjí a v inovacích je na trhu velmi uznávaná společnost. S jejími rekuperačními jednotkami máme dobré zkušenosti, proto jsme vsadili právě na tohoto výrobce.

Výhody spolupráce s námi


Vyřízení dotace

Naše společnost je registrovaným dodavatelem dotací. Postaráme o vyřízení dotace z dotačních programů, které jsou aktuálně k dispozici.

Stovky realizací

Za celou dobu svého fungování jsme provedli více než 350 instalací tepelných čerpadel, rekuperačních jednotek a podlahového vytápění MULTIBETON®.

Servis

Po instalaci rekuperační jednotky se postaráme také o servisní prohlídky. Jsme pro vás kontaktní centrum při případných problémech a vždy se vám snažíme pomoci či problém rovnou vyřešíme.

Maximální ochota pomoci

Náš tým ví, že vyznat se ve veškerých možnostech, které jsou aktuálně k mání,není lehké. Po první konzultaci vás svěříme do rukou člověku, který vás kompletně provede celým systémem realizace, ať s tím máte, co nejméně starostí a stresu.

Cenová kalkulace

Zajímá vás cenová nabídka na tepelné čerpadlo, podlahové vytápění nebo rekuperační jednotku? Napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře. Po upřesnění specifikací vám připravíme nejlepší nabídku, jakou zvládneme :)

Vyberte službu

Vyplňte prosím pole jméno

Vyplňte prosím odkud pocházíte.

Vyplňte prosím pole telefon

Špatný formát telefonu

Vyplňte prosím pole e-mail

Špatný formát e-mailu

Vyplňte prosím pole text

Děkujeme, Vaše zpráva byla odeslána.